top of page

Gdzie wypożyczyć SUP w Szczecinie? Oraz w innych miastach

Zaktualizowano: 4 maj 2021

Sezon wiosenno letni się rozkręca. Dobrze to wiem, bo przynajmniej jeden dzień w tygodniu spędzam na wodzie. Im będzie cieplej , to wierzę, że liczba ta się zwielokrotni i wiosłowanie w weekendy i w tygodniu będzie normą.

Zabrałam się także za SUP-SPOTKANIA z Wami, czyli z wszystkimi chętnymi, którzy są zainteresowani spróbowaniem swoich sił pływaniu na desce z wiosłem i do tej pory nie mieli okazji skorzystać z takiej sposobności. Wszystko to z miłości do SUPowania, totalnie za free w dogodnych dla wszystkich lokalizacjach i terminach? Co z tego mam? NIC prócz wielkiej satysfakcji z Waszych uśmiechów po zakończonych sup sesjach na wodzie. Myślę, że ten temat wymaga osobnego wpisu tutaj i zachodzę w głowę czemu do tej pory tego nie zrobiłam? Póki co możecie o SUP-SPOTKANIACH poczytać na INSTA w relacji wyróżnionej. Oraz znajdziecie wydarzenie na FEJSIE >>> TUTAJ LINK


A na zachętę kilka zdjęć ze spotkań, które już miały miejsce


IMG_2074.jpg

IMG_2460.jpg

IMG_2081.jpg

IMG_2474.jpg
 

gdzie wypożyczyć deskę w Szczecinie i ile to kosztuje?


Wiadomo, że nie z każdym z Was dam radę się spotkać. Być może nie każdy z Was będzie w ogóle pisał na te moje wodne akcje. Niedługo coraz więcej będziemy/będziecie przebywać nad wodą i możecie na tę sposobność wypożyczyć deskę SUP samodzielnie! Oto miejsca gdzie jest to możliwe w naszym mieście i okolicach.


NRGY SUP SPŁYWY-WYPOŻYCZALNIA (link do strony) tel. 534 152 929

To wypożyczalnia powiązana ze sklepem Energysports.pl gdzie Witek z Martyną działają w kwestii wypożyczania SUPów, organizacji SUP SPŁYWÓW po rzece Drawie oraz np. SUP FITNESSEM, o którym pisałam kilka miesięcy temu >>link<<. Swoją SUPową bazę mają także nad jeziorem w Czaplinku. A SUPy to nie jedyny sport wodny, który jest im bliski… Kite, windsurfing a zimą snowwboard czy narty… jest tego wiele i jest extremalnie.


czekam na aktualizację cennika na sezon 2019 także ceny wrzucę jak tylko będę znała. Jednak nie będą one mocno odbiegały od tych, które widzicie poniżej :

 

SUN SUP SZCZECIN (link do strony) tel. 731-800-333


 1. 1 godzina / 20 PLN

 2. 1 dzień / 70 PLN

 3. 2 dni / 60 PLN za dzień

 4. 3 dni i więcej / 50 PLN za dzień

 

WHATSSUP SZCZECIN (link do strony) tel. 575-909-995

Od Janka wypożyczaliśmy deski w zeszłym roku. Można się z nim umówić na dowóz desek na wskazane miejsce w obrębie Szczecina lub umówić w dogodnym punkcie na ich odbiór i zdanie. Godziny często bardzo różne nie sprawiały nigdy Jankowi kłopotu. Janek prowadzi także szkółkę więc może Was wprowadzić w temat 🙂 W sezonie organizuje również SUP SPŁYWY, do których możecie się dołączyć. Aby wiedzieć o nich więcej warto zaglądać do niego na stronę lub po prostu kontaktować się osobiście.


 1. 1 dzień / 59 PLN – każdy kolejny 50 PLN (pt-nd)

 2. 1 dzień / 39 PLN – od poniedziałku do czwartku)

 3. lekcja pływania – 39 PLN – minimum 5 osób

 4. oraz wiele innych opcji – znajdziecie u Janka na stronie

 

FAMILY WINDSURFING MIEDWIE (link do strony) tel. 91 561 00 64

Jak nazwa sama wskazuje, głównie baza zlokalizowana przy samym amfiteatrze nad jeziorem Miedwie zajmuje się szkółką związaną z windsurfingiem. Jednak znajduje się u nich na miejscu pokaźna liczba desek, które można wypożyczać na godziny. To właśnie tam zaczęła się moja SUPowa przygoda! Deski są już gotowe do użycia, wystarczy przyjść, zgłosić chęć powiosłowania i ruszyć na jezioro. W razie konieczności i dostępności instruktorów jest możliwość popływać z trenerem, który wprowadzi w meandry wiosłowania na stojąco.


 1. 1 godzina / 20 PLN

 

MARINA LUBCZYNA (link do strony) tel. 91 419 16 12

Okazuje się, że od tego roku także marina na Lubczynie dołącza do miejsc, które wypożyczają dmuchańce. CZAD! Dzwoniłam tam w zeszłym roku z chęcią ewentualnego wypożyczenia i odprawiono mnie z kwitkiem. Cieszę się OGROMNIE, że się to zmieniło. Tutaj możecie zobaczyć zdjęcia z naszego pływania, właśnie w Lubczynie >>> KLIK

Cennik prezentuje się w następujący sposób:


 1. 1 godzina / 20 PLN

 2. 2 godziny / 40 PLN

 3. 3 godziny / 50 PLN

 

inne miasta w Polsce


W Polsce jest mnóstwo miejsc gdzie można popływać na desce z wiosłem i nie sposób wymienić wszystkich. Jestem przekonana, że w waszej okolicy znajdzie się taka wypożyczalnia, szczególnie jeśli mieszkacie w większym mieście. Ale … nie tylko. Jeśli jesteście z wsi zabitej dechami (czego już Wam szczerze zazdroszczę) to nie martwcie się, są firmy, które wypożyczają SUPy wysyłkowo! Wymienię tutaj miejsca, które są mi znane, być może znajdują się w waszej okolicy?


POZNAŃ UONE SPORT – tutaj możecie popływać na ich sprzęcie. Oni sami wypożyczają deski w mieście Poznań jak i wysyłkowo na tygodniowe terminy. Koszt takiego wypożyczenia to 400 PLN za deskę.

SUP BASS SPOT Kiekrz – link do strony

—————————

WARSZAWA SUP ACADEMY POLAND – link do strony

24SURF – koszt wypożyczenia deski na dzie to 70 PLN, 350 PLN tydzień i 600 PLN 2 tygodnie (link)

—————————

BYDGOSZCZ SUP BYDGOSZCZ – link do cennika

—————————

KRAKÓW SUP KULTURA KRAKÓW – link do strony

SUP CITY KRAKÓW – link do strony

—————————

WROCŁAW SUP WROCŁAW – link do strony

—————————

KOŁOBRZEG MKSAILING – link do strony

—————————

DĄBROWA GÓRNICZA BUJAK WATERSPORTS – link do strony

——————————

KIELCE PO NIDZIE KAJAKIEM – niech nazwa Was nie zmyli, tam także popływacie SUPem – link do strony

 

dobra okazja żeby popływać


Dobrą okazją żeby spróbować SUPowania jest także udział w SUPowej imprezie. W Polsce coraz więcej organizowanych jest tzw. SUP RACE gdzie zawodnicy ścigają się ze sobą na deskach, na określonych dystansach. Oczywiście jako laicy, nie chodzi o to abyście wzięli udział w starcie ale po prostu się tam pojawili. Dlaczego? Ponieważ przy okazji zawodów organizowane są takie okołoSUPowe aktywności. Często jest to fitness na SUPie, joga lub właśnie po prostu możliwość spróbowania tego sportu po raz pierwszy pod okiem profesjoa\ Kalendarz imprez na 2019 aktualizuje Supsurfer.pl i możecie go śledzić tutaj >>> KLIK

 

Miejsc, które wypożyczają deski robi się coraz więcej, jestem przekonana, że w ciągu kilku lat w Polsce większość baz kajakowych będzie także dysponowała SUPami, oraz część ośrodków wypoczynkowych zlokalizowanych przy wodzie zdecyduje się na zakupienie sprzętu do swojego ekwipunku jako jedna z atrakcji dla wczasowiczów. Oby tak było!


Pozdrawiam Was i do zobaczenia na wodzie, choćby mentalnie 🙂


544 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page