top of page

Polska marka- deski UONE SUP

Zaktualizowano: 4 maj 2021

Blogowanie ma swoje dobre strony! Dlaczego? Niedawno dostaliśmy na testy deskę SUP od polskiej marki UONE. Bardzo ucieszyłam się z możliwości popływania na innej desce niż nasza. W tym momencie nie mamy opcji zaopatrzenia się w kolejne modele desek, więc każda opcja odmiany (choćby chwilowej) poszerza nasze horyzonty, daje nowego kopa, pozwala na przeżycie kolejnej wodnej, ekscytującej przygody! Tak też było podczas pobytu deski od UONE u nas w domu. Jak wiecie, zimowe pływanie nam nie straszne, więc luty był dobrym miesiącem na deskowe eksperymenty! Luty jednak okazał się łaskawy i nasze dwa wodowania okazały się mocno wiosenne…..

 

marka UONE


O deskach Uone przeczytałam jakiś czas temu w sieci. Było to dla mnie zaskoczenie, że w Polsce ktoś podjął się ideii produkcji SUPów! No CZAD! I okazuje się, że hasło “Dobre bo Polskie” sprawdza się w tym przypadku w 100%. Sama produkcja desek odbywa się za granicą, jednak poznańska firma tu u nas, obmyśla modele i dopracowuje je przed wypuszczeniem na rynek.

Sama nazwa marki jest także bardzo intrygująca. Kto spostrzegawczy, pewnie zauważył grę słów w układzie liter “U O N E”. Czyta się “ułan” – czyli dawna polska formacja wojskowa i własnie na jej cześć jest ta nazwa. W logo marki możecie także zobaczyć Ułana na koniu 🙂 Fantastycznie ktoś to obmyślił 🙂 A nowa kolekcja ma na dodatek podkowę w grafice (na desce: – to w 100% coś dla mnie 🙂


Wychwalana w sieci jakość desek nie jest bezpodstawna, i ja dołączam do tego grona. Deska, którą testowaliśmy była solidnie wykonana z kompletnym osprzętem: świetny plecak na kółkach, wygodny w transporcie, pompka z dwukierunkowym tłokiem, leash, oraz 3 częściowe aluminiowe wiosło. A poniżej macie grafikę, która pokazuje technologię wykonania desek od UONE.


techonolgia.jpg

deska COMPACT 12’6IMG_2650.jpg

To deska typu race. Wyścigówka, z której korzystają sportowcy startujący w sup-regatach. Mogłam wybrać deskę, na której będę chciała popływać na testach i stwierdziłam, że raz kozie śmierć. Pewnie nie będzie zbyt szybko okazjji popływać na takiej szybkiej rakiecie (o ile w ogóle?) więc zdecydowałam się na Compacta. Przed wodowaniem byłam bardzo ciekawa jak sobie poradzę na takiej desce, która jest zupełnie inna niż nasza. Dużo węższa, dłuższa, inaczej zbudowana? Po wodowaniu, byłam mega zadowolona przede wszystkim z faktu, że dałam radę! Deska sprawowała się świetnie i faktycznie śmigała po wodzie zdecydowanie szybciej niż nasze alroundy. No ale nie ma co się dziwić, przecież stworzona została do ścigania się.

WAŻNE: na desce typu race powinni pływać doświadczeni już superzy, którzy na wodzie czują się stabilnie. Pływając na Compacie 12’6 nieustannie trzeba pracować nad balansem. Chwila nieuwagi i można wylądować w wodzie. Ja zawsze miałam świetne poczucie równowagi. Po 10 minutach poznawania się z deską czułam się na niej bardzo swobodnie. Jednak mój Maciek miałby problem z testowaniem tej deski zimą. Ryzyko upadku w jego przypadku było dość spore, więc to głównie ja na niej wiosłowałam 🙂

 

dotychczasowa oferta desek SUP od UONE

(opisy są cytatami ze strony producenta)

CLASSIC 10’6 ( >>LINK<<)

“Klasyczna deska, dla osób chcących spędzić niezapomniane przygody nad wodą. Jednostka charakteryzuje się najlepszym stosunkiem prędkości do stabilności”


COMFORT 10’ (>>LINK<<)

“Genialny wybór dla rodziny, wędkarzy czy miłośników raftingu. Zwiększona wyporność oraz stabilność, jakie gwarantują boczne komory powietrzne sprawią, że rodzinna zabawa czy połów ryb na desce comfort będą w pełni bezpieczne. Jeśli jesteś miłośnikiem wycieczek kajakowych wystarczy, że zamontujesz fotele neoprenowe z zestawu i możesz ruszać w drogę.”


COMPACT 12’6 (>>LINK<<)

“Uone compact to prawdziwa żyleta wśród desek SUP, prawie 4 metry długości i tylko 66 centymetrów szerokości przy 12 kilogramach wagi sprawiają, że deską compact popływasz wszędzie z prędkościami o jakich tylko marzyłeś.”


GIGANTIC 15’4 (>>LINK<<)

“Ogromna deska polecana szczególnie dla klubów sportowych, stowarzyszeń czy przedsiębiorstw w celu integracji zespołu. Jednostka zdecydowanie grubsza, dłuższa i szersza aniżeli pozostałe modele Uone. Idealna do zabawy. W razie powodzi może posłużyć jako szalupa ratunkowa. “

 

fotorelacja


Na testy wybraliśmy dwie lokalizacje. Pierwsze była zamierzona, bo była baaardzo wietrzna pogoda tego dnia . Aż 10m/s. Jednak chowając się w kanałach w Kopenick/Erkner w Berlinie <<< (link do lokalizacji) – wiatr nie był prawie wcale odczuwalny.


IMG_2655.jpg

IMG_2808.jpg

IMG_2685.jpg

IMG_2656.jpg

IMG_2730.jpg


Poniżej nasz filmik kręcony telefonem – pamiętajcie aby ustawić sobie najlepszą jakość oglądania

Nasza druga lokalizacja, którą obraliśmy to jezioro, czyli bardziej otwarta przestrzeń. Tego dnia warunki na wodzie były wspaniałe. Pogoda była wiosenna, pełnia słońca, wiatru prawie wcale. Przyroda ponownie ukazała się ze swojej najlepszej strony! Urządziliśmy sobie małe wyścigi na wodzie. I jednak muszę szczerze przyznać, że Maciej je wygrał, ale minimalnie. On to jest jednak torpeda, uważam, że na sup-regatach dały mega radę!

IMG_3156.jpg

IMG_9961.jpg

Deska Compact 12’6 ma nawet małe linki bagażowe. Zmieści się tam nieduży ręcznik, czy butelka z piciem? Jak na deski typu race jest to dość niespotykane 🙂 Także na plus!


IMG_3012.jpg

IMG_3166.jpg

IMG_3052.jpg

IMG_3094.jpg

Jezioro było jeszcze miejscami skute cienkim lodem. Niby cienki, ale płynąć się nie dało. Musieliśmy zawracać. W sumie dobrze wyszło, bo to jezioro jest ogromne, a jak wiadomo – zachód słońca mamy jeszcze dość szybko. Choć pływać by się chciało bez limitów.


IMG_3146.jpg


IMG_3255.jpg


IMG_E3010.jpg

IMG_3042.jpg
 

nowe deski SUP na rok 2019


Uone na rok 2019 także przygotował nowości. I baaardzo, bardzo mnie to cieszy, bo z chęcią zaopatrzę się w deskę touringową z ich oferty. Przyda się na wypady bez dzieci. Wiemy już, że lubimy eksplorować nowe akweny, jesteśmy typami szwędaczy, poszukiwaczy. Myślę, że deska typu Tour będzie doskonałym uzupełnieniem naszego asortymentu. Już zbieram kasiorę! Ale czas przejść do konkretów. Tego info nie ma jeszcze u nich na stronie, ale….. ja już te info mam! 🙂 Oferta została uzupełniona o kolejne modele desek, które przeznaczone są do różnego rodzaju pływania 🙂


versatile-uone.jpg

CENA: 2682 zł

Uone Versatile 10’6 – deska o charakterze turystycznym, idealna na wycieczki w pojedynkę lub we dwoje, do zabawy oraz na trening.

viper-uone.jpg

CENA: 2845 zł

Uone Viper 14′ – większy odpowiednik deski Compact. Uone Viper to prawdziwa formuła jeden wśród desek, jednostka wyczynowa, wybitnie szybka, mniej stabilna, wymagająca prawie sportowych umiejętności użytkownika.

CENA: 2767 zł

Uone Wanderer 12’6 – touringowy model w rodzinie Uone. Deska przeznaczona dla osób lubujących się w pokonywaniu dużych odległości wraz z bagażem.

windsurf-uone.jpg

CENA: 2682 zł

Uone Windsurf 9’6 – deska stworzona dla fanatyków windsurfingu, jednostka z centralnym mieczem, bardzo zwrotna i mobilna – możliwość pływania na każdym akwenie, istnieje możliwość zamontowania żagla do windsurfingu ze względu na wbudowane gniazdo na windsurfing.


Każda deska ma w zestawie dołączone:


wzmacnianą torbę z kółkami

pompkę włoskiej firmy bravo z system double action i funkcją wysysania powietrza

leash

zestaw naprawczy

niezatapialne 3 częściowe, regulowane wiosło aluminiowe

Deski objęte są 3 letnią gwarancją producenta.


KOD ZNIŻKOWY

Jeśli zechcecie kupić deskę od UONE – to załatwiłam Wam kod zniżkowy -10% na każdy zestaw na hasło “SUPERKA”. Wystarczy skontaktować się z producentem i ustalić nową, niższą cenę. No i sama niebawem mam nadzieję skorzystać z tego rabatu. Czaimy się na Wanderera z wiadomych przyczyn. Długie eskapady na wodzie z bagażem, eksplorowanie nowych terenów to cali MY!

 

podsumowanie


Możliwość pływania na desce SUP od UONE to była prawdziwa przyjemność. Jestem szczęśliwa, że obdarzono mnie zaufaniem i przekazaniem deski na 2 tygodnie w nasze SUPowe progi. Tym milej, że w UONE pracują fantastyczni ludzie, z którymi jest przemiły kontakt. Sami swoi 🙂 Mam nadzieję, że uda nam się wykręcić jeszcze nie jedną wspólną “ackję” jakakolwiek by ona nie była? WCHODZIMY W TO !


31 wyświetleń0 komentarzy

Kommentare


bottom of page