top of page

SUP Fitness w Szczecinie – ekstra ćwiczenia rozwijające całe ciało na deskach SUP

Zaktualizowano: 4 maj 2021

Nie byłabym sobą gdybym nie pojechała i nie przekonała się na własnej skórze jak to jest z tym SUP fitnessem? Słyszałam już o tego rodzaju zajęciach gdzieś w okolicach wakacji. Z uwagi na to, że tematyka związana z deskami jest mi bardzo bliska to google (jak to google i fejsbooki razem wzięte) wypluwał mi tematy, które mogłyby mnie zainteresować. I tak też pewnego dnia pojawiło się na mojej tablicy wydarzenie “SUP Fitness” – weźmiesz udział?

 

Jednak czas wakacji nie był dla mnie dobrym momentem na spróbowanie swoich sił w tego typu zajęciach. Szczerze? Szkoda mi było każdego dnia pięknej pogody, który mogłabym wraz z rodziną spędzić na wodnych spacerach w plenerze. Dobry czas nastał jesienią. Na mojej osi czasu na fejsie znów pojawił się komunikat zapraszający na tego rodzaju zajęcia. Umówiłam się i pojechałam.


Choć ja i zajęcia typu fitness to raczej rzadkość (ze względu na nieregularny tryb pracy Macieja, a co za tym idzie, trudności w pojawianiu się w różnych miejscach o stałych porach i dniach tygodnia bez dzieci) to tych zajęć musiałam spróbować. Zajęcia na basenie organizuje NRGY SUP Spływy i to u nich możecie się umówić.


sup-fitness.jpg


fitness na SUPach – korzyści


  1. praca nad utrzymaniem równowagi pobudza do działania dodatkowe partie mięśni i zmusza ciało do intensywniejszego ogólnego wysiłku

  2. skoordynowanie ruchów podczas ćwiczeń na desce wymaga większej uwagi i skupienia. Trzeba uruchomić w sobie wzmożoną kontrolę nad ciałem – jednak niech nie będzie to myląca informacja – nie oznacza to wcale, że jest trudniej, po prostu jest inaczej

  3. podczas ćwiczeń pracuje całe ciało od palców u stóp po czubek głowy

  4. BALANS – w nim tkwi sedno tych ćwiczeń ponieważ głębokie partie mięśni używane są aby utrzymać się na desce. Pracują intensywnie nawet jeśli równowagę na desce mamy już dobrze opanowaną

 

Bardzo żałuję, że mam tak daleko do basenu gdzie odbywają się zajęcia SUP Fitnessu, bo bywałabym częściej.


GDZIE: Basen Strefa h2o – Mierzyn ul. Topolowa 2

KIEDY: każdy poniedziałek i środa o 20:50 (jednak czasami terminy ulegają zmianie – o czym informuje Martyna – organizator tych zajęć)

TELEFON: 534 15 29 29 – pod tym numerem można zarezerwować sobie deskę!

 

przebieg zajęć


Nie ma tu dużej filozofii, rozgrzewka następnie główne ćwiczenia a na koniec stretching. W ten sposób przebiegają każde zajęcia fitness, także te na desce SUP. Ćwiczenia prowadzi Beata – wspaniała dziewczyna, która poziom zajęć dostosowuje do umiejętności i kondycji osób ćwiczących. Sama się o tym przekonałam (uff..) – siary sobie nie narobimy 😉

Do zajęć mogą być wykorzystywane różne akcesoria wspomagające, które znajdują się na basenie: hantelki, makarony, deski, piłki i inne. Czy trzeba umieć pływać? Moim zdaniem nie, ponieważ zajęcia odbywają się na basenie o głębokości 1,3 m. Aczkolwiek to Wy wiecie jak czujecie się na wodzie! Nawet tej w basenie.


A może taki SUP Fitness byłby dobrym pierwszym krokiem do zapoznania się z deską aby później wyruszyć na wodne podboje różnych miejsc? Czemu nie ?!

 

Aby pokazać Wam jak to wszystko wygląda nakręciłam filmik. Oglądajcie i dajcie znać co sądzicie. Mielibyście ochotę się wybrać?


Z chęcią się z Wami wybiorę – jak coś to piszcie!


54 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page